США конфіскували іранську нафту, що перевозилася на танкері типу Suezmax, за порушення режиму санкцій, а через кілька днів Іран захопив в Оманській затоці нафтовий танкер, зафрахтований американською Chevron, передає Reuters.

Морська охоронна компанія Ambrey заявила, що конфіскація США іранської нафти відбулася щонайменше за п'ять днів до того, як Іран захопив танкер в Оманській затоці в четвер. Компанія вважає, що захоплення ВМС Ірану танкера з нафтою для Chevron було відповіддю на дії США. Обидва танкери були розміром Suezmax, додали в компанії.

Джерела, обізнані з цією справою, заявили, що Вашингтон арештував іранську нафту, що перевозилась на борту танкера Suez Rajan під прапором Маршаллових островів, після попереднього рішення суду. 

Нагадаємо, іранські державні ЗМІ повідомили, що армія Ірану захопила нафтовий танкер після того, як він зіткнувся з іранським човном, у результаті чого кілька членів екіпажу постраждали.

ВМС США ідентифікували судно як Advantage Sweet. Згідно з даними відстеження суден Refinitiv, це танкер із сирою нафтою Suezmax, який був зафрахтований нафтовою компанією Chevron і востаннє причалював у Кувейті, а пунктом призначення судна був порт Х’юстон в Мексиканській затоці США.

Морська охоронна компанія Ambrey повідомила, що танкер був захоплений за допомогою гелікоптера. «До інциденту судно не демонструвало жодних ознак проведення маневрів», – йдеться в повідомленні.