Експорт іранської нафти сягнув нового максимума в кінці 2022 року, незважаючи на санкції США, повідомляє Reuters з посиланням на дані аналітичних компаній.

Згідно з даними SVB International, експорт сирої нафти з Ірану в грудні становив у середньому 1,137 млн барелів на добу, що на 42 тис. барелів на добу більше, ніж у листопаді, і є найвищим показником за весь 2022 рік. 

Консалтингова компанія Petro-Logistics заявила, що також спостерігає тенденцію до зростання експорту іранської сирої нафти, який у грудні досяг найвищого рівня з березня 2019 року.

Проєкт держбюджету Ірану базується на ще більших обсягах експорту - 1,4 млн барелів на добу, повідомляло іранське інформаційне агентство Fars.

Найбільшим клієнтом Ірану є Китай. За словами аналітиків, щоб уникнути санкцій, більша частина експорту сирої нафти з Ірану до Китаю продається як нафта з інших країн. Раніше в Ірані визнали, що підробляють документи, аби приховати країну походження нафти.

Vortexa повідомила, що в грудні поставки до Китаю російської марки Urals - основного конкурента іранської нафти - впали через невпевненість покупців після застосування нових санкції ЄС.

Згідно з даними аналітиків, до посилення санкцій США щодо Ірану в 2018 році експорт нафти з країни сягав 2,5 млн барелів на добу.