Експорт нафти з Венесуели в 2022 році скоротився через інфраструктурні проблеми, санкції США та зростання конкуренції на азіатському ринку, незважаючи на допомогу з боку Ірану, повідомляє Reuters. 

Державна Petroleos de Venezuela (PDVSA) та її спільні підприємства з іншими компаніями експортували приблизно 616 540 барелів на добу сирої нафти та нафтопродуктів минулого року, що на 2,5% менше, ніж у 2021 році. 

Минулого року Іран збільшив допомогу Венесуелі, надіславши обладнання та техніку для збільшення експорту та ремонту нафтопереробного заводу. Але поганий стан портів та нафтових родовищ, а також жорстка конкуренція з боку Росії щодо поставок нафти до Китаю продовжуватимуть обмежувати зростання експорту з Венесуели, вважають експерти.

Згідно з попередніми даними, в грудні видобуток нафти у Венесуелі становив в середньому близько 721 тис. барелів на добу, збільшившись на 13% порівняно з аналогічним періодом 2021 року. Тим не менше, країна не досягла своєї мети - збільшити видобуток до 2 млн барелів на добу.

Згідно з незалежними даними, у 2022 році Венесуела отримала від $6 млрд до $7 млрд доходів від експорту нафти та нафтопродуктів.

Очікується, що цього року експорт збільшиться після того, як Сполучені Штати послабили санкції, дозволивши деяким партнерам державної компанії PDVSA відновити поставки венесуельської сирої нафти за кордон.