Руйнівні повені в Пакистані призвели до падіння попиту на моторне пальне в країні протягом липня-серпня. Негативний вплив на споживання мало також зростанням цін на пальне. Це може призвести до падіння обсягів імпорту, зокрема, поставок бензину з Китаю.

Продажі автомобільного бензину в Пакистані за липень-серпень впали на 20% порівняно з аналогічним періодом минулого року, до 1,23 млн т, повідомляє Reuters з посиланням на дані Консультативної ради нафтових компаній - групи, яка збирає дані про імпорт, експорт і споживання нафтопродуктів у країні.

У той же час продажі дизпального скоротилися більш ніж вдвічі, впавши на 0,94 млн т у порівнянні з показником за липень-серпень 2021 року, що становив 1,39 млн т.

За словами аналітиків, повені охопили більшу частину південної провінції Пакистану Сінд і Белуджистан, де сотні доріг були вкриті водою, перешкоджаючи автоперевезенням. «Я вважаю, що близько 30% території країни затоплено, попит, безсумнівно, значно впав», - сказав трейдер із Сінгапуру.

«Споживання бензину та дизеля, ймовірно, залишиться на низькому рівні через ситуацію з повенями», - додав Тахір Аббас, керівник дослідницького відділу Аріфа Хабіба в Карачі.

Основним іноземним постачальником бензину в Пакистан традиційно є Китай. За перші сім місяців року Піднебесна експортувала до Пакистану 1,667 млн ​​т бензину, що на 95% більше, ніж за аналогічний період 2021 року, пише Reuters, посилаючись на дані Головного митного управління Китаю. Це робить Пакистан другим за величиною ринком збуту китайського експорту бензинів.

Згідно з даними джерел, Китай найближчим часом скоротить експорт бензину: з приблизно 400 тис. т у серпні до приблизно до 200 тис. т у вересні. Основні причини - низькі квоти на експорт, встановлені урядом, а також гірша маржа переробки нафти.