20 листопада, 2023, 12:55

Уряд РФ ухвалив рішення про зняття з 17 листопада тимчасової заборони на експорт з країни автомобільного бензину, повідомляє російський «Интерфакс» з посиланням на заяву міненерго. 

«Протягом минулих двох місяців при збереженні високих обсягів переробки нафти на НПЗ забезпечено насичення внутрішнього ринку і створено профіцит пропозиції автомобільного бензину, в тому числі в біржовому каналі реалізації. У результаті з початку заборони експорту біржові оптові ціни на автомобільний бензин істотно знизилися. Запаси автомобільного бензину становлять близько 2 млн тонн», – йдеться в повідомленні міненерго.

Відомство підкреслює, що зимовий період традиційно характеризується зниженим попитом на бензин і завершенням циклу ремонтів на НПЗ. «З метою недопущення розвантаження нафтопереробних підприємств і забезпечення високих рівнів виробництва товарного автомобільного бензину, а також з урахуванням стабілізації цінової ситуації на вітчизняному ринку прийнято рішення про припинення дії тимчасової заборони на експорт автомобільного бензину», – повідомили в російському міністерстві. 

Водночас в міненерго РФ зазначили, що задля забезпечення паливом внутрішнього ринку можуть поверненням заборони на експорт автомобільних бензинів у разі потреби.

Заборону на експорт нафтопродуктів з Росії було запроваджено 21 вересня в рамках комплексу заходів щодо стабілізації цінової ситуації на внутрішньому ринку моторного палива.

6 жовтня російський уряд дозволив експорт дизельного пального, що доставляється в морські порти трубопровідним транспортом за умови, що виробник поставляє на внутрішній ринок не менше 50% від випущеного ДП. 

Раніше повідомлялося, що влада Росії обговорює можливість скасування заборони на експорт бензину.