9 серпня, 2022, 12:00

Видобуток сирої нафти в Нігерії впав у липні на 6% у порівнянні з попереднім місяцем на тлі закриття трубопроводів і технічного обслуговування об’єктів на основних родовищах, повідомляє S&P Global Platts. 

Обсяги виробництва нафти та конденсату скоротилися з 1,4 млн барелів на добу в червні до 1,3 млн барелів на добу в липні, згідно з даними Нігерійської комісії з регулювання нафтової промисловості. Наразі обсяги видобутку вуглеводнів майже вдвічі нижчі, ніж номінальна потужність, яка становить близько 2,2 млн барелів на добу.

Високопоставлений чиновник з міністерства нафти країни повідомив S&P Global Commodity Insights, що робота родовища, з якого поставляється Bonny Light - основна експортна марка нігерійської нафти - залишається серйозно порушеною. Експорт сирої нафти сорту Bonny Light перебуває в умовах форс-мажору з середини березня після диверсійних атак на ключових трубопроводах.

З початку 2021 року Нігерії стикається з безліччю технічних складностей та проблемами безпеки на своїй ключовій нафтовій інфраструктурі.

У середині липня головний виконавчий директор державної енергетичної компанії Nigerian National Petroleum Co. Ltd. заявив, що країна втрачає понад 400 тис. барелів на добу через саботаж і розкрадання нафти з трубопроводів. Це змусило виробників скоротити інвестиції в головний виробничий регіон країни в дельті Нігеру.

Виробництво Bonny Light у середньому становило лише 30,3 барелів на добу в липні, що є найнижчим показником за багато десятиліть. За нормальних умов видобуток сорту Bonny становив в рази більше - у середньому 250 тис. бар./добу.