4 серпня, 2022, 17:34

Рішенням господарського суду міста Києва задоволено позов Київської міської прокуратури про скасування рішення Київради про поновлення договору оренди земельної ділянки вартістю 8 млн грн на вул. Богатирській в Оболонському районі міста Києва, повідомляє Київська міська прокуратура.

Установлено, що у 2017 році Київська міська рада у порушення вимог законодавства поновила товариству договір оренди земельної ділянки, термін дії якого закінчився ще у 2008 році. При цьому сам орендар з клопотанням про поновлення договору у встановлений договором строк до власника землі не звертався.

У зв’язку із цим прокуратура звернулася до суду з позовом про скасування рішення Київської міської ради про поновлення договору оренди земельної ділянки.

Суд погодився з доводами прокурора та скасував оспорюване рішення, а також визнав недійсним договір про поновлення договору оренди спірної земельної ділянки.

Земельна ділянка під АЗС Глуско в Києві

За даними сайту Інформатор, мова йде про ділянку, що була в оренді ТОВ «КІБ», яка мала побудувати заправку. «У травні 2019 року суд відкрив провадження щодо рішення Київради про поновлення договору оренди землі під заправку фірмі «КІБ». Прокурор у суді заявляв, що рішення щодо ділянки 1903 м кв. було прийнято майже через 10 років після припинення дії договору. І фірма не прикладала для цього ніяких зусиль – у міськради все зробили за неї. Договір оренди від 27 липня 2007 року було укладено строком на 1 рік, який припинив свою дію 27 липня 2008 року. З того часу компанія не скористалася правом на поновлення договору, а Київрада, у свою чергу, не приймала рішення, як того вимагали положення статті 33 Закону України «Про оренду землі».

Видання пише, що у серпні 2019 року господарський суд відмовив прокуратурі у позові. Так само зробив і Північний апеляційний господарський суд в червні 2021 року.

Справа дійшла до Верховного Суду, який скасував попередні рішення і відправив матеріали на новий розгляд. На другому колі вимоги прокуратури підтримали. 27 липня 2022 року суддя Господарського суду Євген Павленко скасував пункт рішення Київради про поновлення договору і визнав його недійсним.

За даними YouControl, ТОВ «КІБ» зареєстровано більше 18 років тому у Києві, вона багато років входила до «ТНК-ВР». Останнім керівником є Андрій Руденко, компанія володіє трьома земельними ділянками в Києві 0,095 га.

Раніше НафтоРинок писав про намагання Glusco розпочати будівництво АЗС на Борщагівці у Києві.