Збройні сили США працюватимуть над зміцненням оборони комерційних суден в регіоні Перської затоки, заявили американські офіційні особи. В останні місяці іранські силові структури захопили два нафтоі танкер і переслідування інші комерційні суда.

«Міністерство оборони зробить низку кроків, щоб зміцнити нашу оборонну позицію в Перській затоці», – заявив на брифінгу прес-секретар Білого дому Джон Кірбі. Він додав, що найближчими тижнями буде зроблена спроба «підвищити координацію та оперативну сумісність» із союзниками в Ормузькій протоці.

П’ятий флот ВМС США, що базується в Бахрейні, заявив, що працює з регіональними союзниками над збільшенням ротації кораблів і літаків, які патрулюють Ормузьку протоку.

«Необґрунтоване, безвідповідальне та незаконне захоплення і переслідування торговельних суден Іраном має бути припинено», – заявив командувач П’ятого флоту, віце-адмірал Бред Купер.

За останні два роки Іран переслідував, атакував або в втручався в навігацію 15 комерційних суден під міжнародними прапорами, заявили офіційні особи.

На початку травня Іран захопив два нафтові танкери у водах Перської затоки. Спочатку – нафтовий танкер Chevron в Оманській затоці, а невдовзі – нафтовий танкер Niovi під прапором Панами під час проходження через Ормузьку протоку. 

Згідно з даними аналітичної компанії Vortexa, близько п’ятої частини світової сирої нафти та нафтопродуктів проходить через Ормузьку протоку, розташовану між Іраном і Оманом.