Українська Асоціація скрапленого газу (УАСГ) розкрила структуру використання LPG за секторами. Згідно з презентацією УАСГ, яка є в розпорядженні НафтоРинку, найбільша частина споживання скрапленого газу в Україні в балонах припадає на побутовий сектор, тобто це попит з боку приватних домогосподарств. 

Так, 38% газу в балонах використовують для приготування їжі, підігріву води та опалення. Ще 20% балонного LPG споживається ЗСУ, пунктами незламності, польовими госпіталями тощо. Тобто йдеться про споживання, пов’язане з надзвичайними ситуаціями та відсутністю електропостачання через війну з Росією. 

Значні обсяги скрапленого газу використовує критична інфраструктура (АЄС, ТЕЦ, залізниця, водоканали, міськгази) — 17% від загального обсягу балонного LPG. 

Окрім того, 10% скрапленого газу в балонах припадає на використання в промисловості, ще 10% — в комерційному секторі, і 5% — в туризмі на природі. 

Згідно з даними УАСГ, після початку повномасштабної війни з Росією в Україні істотно зросло споживання LPG у побутовому секторі. За оцінками Асоціації, обсяги побутового газу сягають 400 тис. т на рік, або 30% від загального попиту на LPG. 

Водночас УАСГ заявляє про загрозу знищення галузі через запропоноване підвищення акцизу на LPG.