У четвер США запровадили перші санкції проти власників танкерів, що перевозять російську нафту за ціною, яка перевишує встановлене країнами G7 обмеження на рівні $60/бар., передає Reuters. Один з перевізників базується в Туреччині, а інший – в Об'єднаних Арабських Еміратах.

Адміністрація президента США Джо Байдена наклала санкції на турецьку компанію Ice Pearl Navigation SA, власника судна Yasa Golden Bosphorus, яке, за даними американського Міністерства фінансів, перевозило російську нафту ВСТО за ціною вище $80 за барель після того, як обмеження набули чинності в грудні минулого року.

США також запровадили санкції проти базованої в ОАЕ компанії Lumber Marine SA, яка перевозила російську нафту за ціною вище $75 за барель.

Турецький Yasa Holding, оператор танкера Golden Bosphorus, заявив, що судно наразі виконує перевезення для компанії Exxon Mobil. Згідно з даними джерел, Exxon зафрахтувала судно після того, як воно перевезило російську нафту.

В Yasa Holding додали, що мають усю необхідну документацію від лондонських страхових компаній і вже більше року не перевозять російської нафти.

Обидва танкери заходили в російські порти та користувалися послугами американських компаній під час транспортування нафти російського походження, повідомило Міністерство фінансів.

Голова Офісу президента України Андрій Єрмак заявив у Telegram, що нові санкції є результатом роботи міжнародної робочої групи, яку він допоміг створити, і що за порушення санкцій щодо російської нафти будуть карати.

Схожі новини