США, Великобританія, Данія та інші країни закликали посити контроль за переміщенням нафти в морі “сірими” танкерами, оскільки побоювання щодо потенційних розливів та забруднення зростають. Про це повідомляє Reuters з посиланням на документ, поданий до ООН.

Країни вважають, що масштаби неконтрольованих морських перевезень сирої нафти зросли. «Ці перевезення підривають заснований на правилах міжнародний порядок і збільшують ризик забруднення прилеглих прибережних держав. Це загрожує світовим зусиллям із запобігання забрудненню від суден», – йдеться в документі, який був поданий до судноплавної агенції ООН, Міжнародної морської організації (IMO). Звернення також підтримали Австралія, Канада, Іспанія та Україна.

Протягом останніх кількох років флот “сірих” танкерів збільшився на сотні суден, перевозячи нафту з країн, які потрапили під санкції та обмеження Заходу, включаючи Росію та Іран.

Минулого року кількість інцидентів за участю цих кораблів досягла найвищого рівня за багато років, показало розслідування Reuters.

«Ця ризикована практика, хоча й перебуває під юрисдикцією держави прапора, несправедливо змушує національні та місцеві уряди та органи влади оплачувати витрати на реагування та очищення, а також виплачувати компенсації жертвам», – йдеться у виданні.

Тактика, яка використовується такими кораблями, включає вимикання транспондерів відстеження, щоб не повідомляти справжнє місцезнаходження, а також проведення операцій перевалки нафти з судна на судно у місцях, де це заборонено, а іноді й за поганої погоди.

У документі є заклик до держав, під чиїми прапорами ходять такі судна, посилили інспекції і моніторинг.

Схожі новини