За підсумками 2023 року експорт скрапленого газу (LPG) з Росії може перевищити рівень 2022 і 2021 років. Такого висновку дійшла російська дослідницька група «Петромаркет», пишуть місцеві ЗМІ.

Згідно з прогнозом, якщо на ситуацію кардинально не вплинуть політичні чинники, обсяг поставок російського пропан-бутану за кордон зросте на 15% у порівнянні з показниками минулого року – до 4 млн тонн. 

Головним покупцем російського LPG за підсумком семи місяців цього року залишається Польща. Її частка може становити уже 39% від загального обсягу експорту LPG з Росії.

Більш ніж удвічі за вказаний період впали поставки до Білорусі (на 52,9%), хоча, як зазначають аналітики, цей маршрут можна розглядати як транзит до Польщі. 

У сукупності великим ринком залишаються і країни Балтії – туди залізницею транспортується 12,3% російського експорту пропан-бутану.

Удвічі в річному вираженні зросли поставки до Китаю та Афганістану – до 112 тис. тонн і 120 тис. тонн відповідно, тож у сукупності на них припадає вже 11% поставок.

Згідно з даними агентства Argus, виробництво скрапленого газу в Росії в січні-червні зросло на 8,9%, до 8,59 млн тонн. Старший консультант компанії «Петромаркет» Олександра Зубачева пояснила, що для російських компаній експорт вигідніший, ніж поставки на внутрішній ринок, тому що ціни за кордоном зростають останні п'ять тижнів.

Нагадаємо, Польща запропонувала заборонити імпорт російського LPG до ЄС в наступному пакеті санкцій.