Польща запропонувала, щоб нові санкції Європейського Союзу проти Росії за її вторгнення в Україну включали заборону на скраплений газ, а також закликала узгодити санкції проти Білорусі з обмеженнями проти Москви. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на підготовлений Польщею документ для Єврокомісії (ЄК), з яким ознайомилися журналісти агентства.

Як зазначається в документі, ЄС повинен припинити купувати російський скраплений газ (LPG), щоб зберегти цілісність і прозорість ринку скрапленого газу і уникнути спотворення конкуренції. «Хоча скраплений газ є нафтопродуктом, він не підпадає під дію ембарго ЄС на продукти, що належать до вищезгаданої категорії», – йдеться в повідомленні.

Тепер польська пропозиція буде розглянута Європейською комісією, яка готує пакети санкцій. Потім підготовлений ЄК документ має бути схвалений всіма послами урядів країн ЄС у Брюсселі.

Польща також закликає до нових санкцій проти Білорусі, яка є союзником Москви у війні проти України. Пакет міні-санкцій проти Білорусі, ухвалений у липні 2023 року, не є достатнім запобіжником проти обходу Росією обмежувальних заходів, йдеться в документі.

«Необхідно, щоб ЄС прийняв новий пакет санкцій проти Білорусі, який би узгоджував санкції проти Росії та Білорусі. Нинішня неузгодженість створює системну лазівку, коли Білорусь стає центром обходу санкцій ЄС проти Росії», – зазначається в документі.