Шість танкерів з російською нафтою сорту «Сокол», які потрапили під санкції США, цього тижня прямували до китайських портів, але поки незрозуміло, чи буде їм дозволено розвантажитися. Про це повідомляє Reuters з посиланням на дані LSEG, Kpler, Vortexa та двох галузевих джерел.

Якщо Китай купить цю нафту, це допоможе Росії розв’язати проблему з надлишком сорту «Сокол», який утворився на тлі західних санкцій, накладених на Росію через її військові дії в Україні. Якщо Китай відмовиться від танкерів, це ще більше погіршить проблеми Москви, оскільки Вашингтон посилює санкційний тиск.

Понад 10 мільйонів барелів нафти з родовища «Сокол», що постачається компанією «Сахалін-1» (дочкою «Роснєфті») протягом останніх трьох місяців плавають у морі на десятках танкерів без покупця.

У середу танкер NS Century під російським прапором, що експлуатується дочірньою компанією Совкомфлоту (СКФ) SCF MGMT (базується в Дубаї), став на якір в безпосередній близькості від китайського порту Циндао, згідно з даними LSEG та аналітичних компаній Vortexa і Kpler.

Танкер NS Century, на який США наклали санкції за недотримання граничних цін на російську нафту, перевозить 698 тис. барелів нафти. Поки незрозуміло, чому танкер не попрямував прямо до порту, а став на якір за його межами. Представник порту Циндао не відповів на запит Reuters про коментар.

Судна «Кримськ», «Літейний Проспект», Nellis, NS Antarctic та Sakhalin Island, які потрапили під санкції США через ухилення від граничної ціни, прямують до портів Китаю і мають розвантажитися на початку березня, згідно з даними LSEG та Kpler. Загальний обсяг нафти на борту цих танкерів становить близько 4,1 млн барелів.

Згідно з даними Kpler, «Кримськ» під габонським прапором і Nellis під ліберійським прапором прямують до порту Дунцзякоу, Sakhalin Island під панамським прапором — до Тяньцзіня, а «Літейний Проспект» під габонським прапором — до Циндао.

Всі танкери, крім Nellis, експлуатуються групою компаній СКФ. Nellis управляється компанією HS Nellis LTD.

Танкер NS Lion з приблизно 611 тис. барелів нафти «Сокол», який прямував до порту Дунцзякоу, в понеділок розвернувся і попрямував до Сінгапуру, згідно з даними LSEG і Vortexa. Танкер був доданий до санкційного списку Міністерства фінансів США минулої п'ятниці.

Нагадаємо, США у п'ятницю запровадили санкції проти провідної російської танкерної групи «Совкомфлот».

Схожі новини