29 червня, 2023, 15:30

Російську нафту припинили перевантажувати з судна на судно поблизу Сеути – іспанського анклаву у Північній Африці –  після тиску з боку місцевої влади, повідомляє Bloomberg.

З середини квітня в Сеуті не спостерігалося жодних перевантажень російського сорту нафти Urals із судна на судно. Натомість деяка частина суден перемістилася в Атлантичний океан, недалеко від Кабо-Верде, Канарських і Азорських островів.

На початку лютого іспанська влада розіслала лист місцевим компаніям, що займаються судноплавством, з нагадуванням про заборону на перевантажень російської нафти навіть у міжнародних водах. Загалом вісім супертанкерів здійснили перевантаження російської нафти поблизу анклаву Сеута з грудня 2022 року до початку квітня цього року. 

Раніше повідомлялося, що поставки Urals через морські термінали поблизу грецького порту Каламата активізувалися в червні після кількамісячного спаду. Згідно з даними Refinitiv і розрахунками Reuters, поставки Urals в Каламату для перевантаження з судна на судно в червні зросли до 210 тис. барелів на добу, тоді як в травні становили приблизно 150 тис. барелів на добу. Водночас у квітні таких  поставок не здійснювались через те, що ціни на російську нафту перевищували $60/бар., і більшість трейдерів боялися потрапити під санкції.

Нагадаємо, ЄС нещодавно оголосив 11-й пакет санкцій щодо РФ, який включає заборону на постачання сирої нафти північною гілкою нафтопроводу “Дружба”, а також посилення контролю за морськими перевезеннями російського пального.