Енергетична компанія BP розпочала видобуток нафти на новій морській платформі Azeri Central East (ACE) в Каспійському морі. Про це повідомляє Reuters з посиланням на заяву компанії. 

Платформа ACE є сьомою нафтовою платформою, встановленою на гігантському родовищі Азері-Чираг-Гюнешлі (АЧГ) на азербайджанському шельфі Каспійського моря. Видобуток на АЧГ розпочався у 1997 році і з того часу там було видобуто понад 4,3 млрд барелів сирої нафти.

Видобуток нафти в Азербайджані знижується після виходу на пік — близько 1 млн барелів на добу — у 2011-2012 роках. За інформацією Reuters, наразі Азербайджан видобуває менше своєї квоти в рамках угоди ОПЕК+.

Цього року BP планує пробурити та ввести в експлуатацію ще дві свердловини, збільшивши видобуток на платформі ACE до 24 тис. барелів на добу.

BP також заявила, що платформа ACE та пов'язані з нею об'єкти загалом розраховані на переробку до 100 тис. барелів на добу. В рамках проєкту компанія планує видобути до 300 млн барелів протягом усього строку експлуатації платформи.