ПП «Чернігівнафтопродукт» стягнуло через суд з ТОВ «Українська енергетична біржа» 3,5 млн грн суми гарантійного внеску. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України.    

ПП «Чернігівнафтопродукт» (власник та директор – Олександр Ріпко) у грудні минулого року звернулось до суду з позовом до ТОВ «Українська енергетична біржа» (власник – Олексій Дубовський; директор – Олександр Коваленко) про стягнення суми гарантійного внеску у розмірі 3,5 млн грн.

В обгрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 11.05.2022 відбувся біржовий аукціон в електронній торговій системі з продажу нафти та газового конденсату на внутрішньому ринку, за результатом якого якого було сформовано аукціонне свідоцтво та визнано позивача переможцем аукціону. Для участі в аукціоні позивач сплатив гарантійний внесок на рахунок відповідача. У зв’язку із воєнним станом та бойовими діями на території України, постійними відключеннями електроживлення та ракетними обстрілами, позивач зміг підписати аукціонне свідоцтво лише 12.08.2022, а аукціонний комітет взагалі не здійснив підписання (затвердження) аукціонного свідоцтва.

Враховуючи незатвердження аукціонного свідоцтва аукціонним комітетом, втрату чинності з 28.03.2023 постановою КМУ від 16.10.2014 № 570, відповідно до якої діяв аукціонний комітет, у зв’язку з чим аукціонне свідоцтво не буде підписано та затверджено взагалі та, як наслідок, укладення договору фактично не можливо і не буде можливим у майбутньому, позивач звернувся до відповідача з проханням про повернення гарантійного внеску, натомість відповідач своїм листом відмовив позивачу у поверненні гарантійного внеску.

Зважаючи на те, що відповідач не надав суду належні та допустимі докази на спростування позовних вимог, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог в повному обсязі. Так, рішенням Господарського суду міста Києва від 18.03.2023 з ТОВ «Українська енергетична біржа» стягнуто 3,5 млн грн, 52,6 тис. грн судового збору.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.