7 квітня, 2025, 13:05

Ціни на нафту продовжили падіння в понеділок, впавши майже на 4%. Цьому сприяє ескалація торгової напруженості між США і Китаєм, яка розпалила побоювання рецесії, що знизить попит на нафту. Крім того, ОПЕК+ готується до збільшення пропозиції.

Схожі публікаціЇ
Як змінюється ціна на нафту Brent | графік онлайн13:22 / 17 березня, 2025
Як змінюється ціна на нафту Brent | графік онлайн
Актуальні ціни на нафту Brent – графік онлайн із біржовими котируваннями. Слідкуйте за змінами вартості нафти Брент в реальному часі

ОПЕК+ вирішила просунути плани щодо збільшення видобутку нафти. Тепер група має на меті повернути на ринок 411 тис. бар./доб. у травні, в порівнянні з раніше запланованими 135 тис. бар./доб.

Тим часом Саудівська Аравія різко знизила офіційні відпускні ціни на нафту напередодні запланованого на наступний місяць збільшення видобутку. Найбільшого зниження зазнала ціна нафти, що продається в Азії: флагманська марка Arab Light у травні подешевшає на $2,30 за барель, що на $1,20 за барель більше, ніж ціна нафти в Дубаї/Омані. Це найрізкіше зниження ціни за останні два роки, повідомляє Reuters.

Світові прогнози

Goldman Sachs у понеділок спрогнозував 45% ймовірність рецесії в США протягом наступних 12 місяців і переглянув свої прогнози цін на нафту в бік зниження. У записці від 6 квітня банк знизив свій прогноз середньої ціни на 2026 рік на $4 для Brent до $58/бар. і WTI до $55/бар. Тепер Goldman Sachs очікує, що попит на нафту зросте на 300 тис. бар./доб. у 2025 році, порівняно з попереднім прогнозом у 600 тис. бар./доб., і збільшиться на 400 тис. бар./доб. у 2026 році. Банк пояснює зниження темпів зростання попиту негативним впливом слабшого ВВП, який переважає підтримку з боку слабшого долара і нижчих цін на нафту.

Минулого тижня JPMorgan заявив, що бачить 60% ймовірність рецесії в США і в усьому світі, передає Reuters.

Нагадаємо, у п'ятницю нафта впала на 7%. У відповідь на тарифи президента США Дональда Трампа Китай заявив у п'ятницю, що запровадить додаткові мита в розмірі 34% на американські товари. Минулого тижня Brent і WTI втратили 10,9% і 10,6% відповідно.