17 лютого, 2025, 13:00

Цими вихідними завершилася перевірка танкера Stellar (IMO 9165451) з постачанням 4,75 тис. т індійського дизельного пального виробництва Reliance Industries з Туреччини. Про це НафтоРинку повідомили в компанії-постачальниці «Анвітрейд».

Подробиці

Процедура розмитнення відбулася через два тижні після заходу судна в дельту річки Дунаю. Станом на 17 лютого, ціна продажу ДП з відвантаженням в одному з українських портів становить 45,20 грн/л.

Згідно з документами, постачальником ресурсу виступила незалежна нафтотрейдингова компанія Element Alpha SA. Відвантаження дизпального відбулося 31 січня 2025 р. з турецького терміналу OPET Marmara Ereglisi, який за рішенням РНБО влітку 2023 р. визнано ризиковим напрямком для імпорту. Останній танкер звідти прямував для українських компаній у серпні 2023 р.

«Імпортерів турбує вибірковий підхід до розмитнення з ризикових базисів, адже порт Мармара рішенням РНБО влітку 2023 р. став забороненим», – каже один із постачальників.

Як повідомляв НафтоРинок, турецький порт Мармара з 2022 р. стрімко наростив імпорт російського ДП з чорноморських портів росії Новоросійськ та Туапсе, та навіть з портів Ленінградської області. Порт Мармара у 2024 р. стала справжнім хабом для російського ДП, куди російські та міжнародні трейдери направляють дизель у танкерах Aframax (80-100 тис. т). В кінці січня 2025 р. з Висоцьку, де розташована перевалка «Лукойлу» до п. Мармара вийшов танкер Lovely Lady з мінімум 80 тис. т російського ДП на борту.

Схожі публікаціЇ