Ціни на нафту за підсумками торгів у четвер зросли приблизно на 3% на тлі даних про сильне падіння комерційних запасів нафти та новин про зниження безробіття в США, повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на Brent зросли на $2,94, або на 3,1%, до $96,59/бар., тоді як ціна на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) подорожчала на $2,39, або на 2,7%, до $90,50/бар.

Трейдери були оптимістично налаштовані після свіжих оптимістичних економічних даних. Кількість американців, які подали нові заявки на отримання допомоги з безробіття, знизилася минулого тижня, а дані за попередній період були переглянуті різко нижче.

Як повідомляв НР раніше, запаси нафти в США за тиждень, що закінчився 12 серпня, впали на 7,1 млн барелів, до 425 млн барелів, свідчать дані Управління енергетичної інформації (EIA). Водночас опитані Reuters аналітики очікували падіння на 275 тис. барелів.

Згідно з даними EIA, експорт сирої нафти зі США досяг 5 млн барелів на день, що є найвищим показником за всю історію, оскільки WTI торгується з значним дисконтом до марки Brent, і це робить її привабливою для іноземних покупців. Запаси бензину в США скоротилися на 4,6 млн барелів, що в рази більше 1,1 мільйона барелів, які очікували аналітики.

Під час попередньої сесії торгів ціни на нафту Brent підскочили на 1,42%, до $93,65/бар. 

Втім, аналітики вважають, що заборона Європейського Союзу на експорт російської нафти може різко скоротити пропозицію та підвищити ціни в найближчі місяці. «Ембарго ЄС змусить Росію знизити видобуток приблизно на 1,6 млн барелів на добу до кінця року та на 2 мільйонів барелів на добу в 2023 році», – йдеться в записці консультаційної компанії BCA Research.

Сама Росія - навпаки - прогнозує зростання видобутку та експорту до кінця 2025 року, як показує документ російського міністерства економіки. В ньому стверджується, що доходи від експорту енергоносіїв цього року зростуть на 38%, частково через збільшення обсягів експорту нафти.