18 травня, 2026, 11:09

Ціна на нафту зросла вище $110 за барель у понеділок після того, як атомна електростанція в Об'єднаних Арабських Еміратах зазнала повітряної атаки.

Подробиці

Липневі ф’ючерси на нафту марки Brent станом на 09:49 за київським часом зросли на 0,7%, до $110,06 за барель, під час сесії сягнувши $112, свідчать дані біржі ICE.

За минулий тиждень нафта подорожчала на понад 7%.

За підсумками переговорів президента США Дональда Трампа та голови КНР Сі Цзіньпіна минулого тижня Китай, найбільший у світі імпортер нафти, не дав жодних сигналів про те, що готовий допомогти у вирішенні конфлікту з Іраном. Наразі мирне врегулювання конфлікту між США, Ізраїлем та Іраном застопорилося.

У неділю представники влади Об'єднаних Арабських Еміратів повідомили, що внаслідок удару безпілотника на атомній електростанції сталася пожежа, а Саудівська Аравія повідомила про перехоплення трьох безпілотників.

Аналітики попереджають, що відновлення ударів США або Ізраїлю по Ірану призведе до нових атак Тегерану на енергетичну інфраструктуру Перської затоки.