Національна мережа АЗК UPG розпочала співпрацю з українсько-ізраїльською місією медичних волонтерів FRIDA Ukraine, які рятують життя цивільних у принторонтовій зоні. Про це НафтоРинку повідомили в пресслужбі компанії.
«Компанія підтримує фонд в рамках благодійної ініціативи «Енергія добра». Вже майже рік частину коштів від кожного проданого гарячого напою UPG спрямовує на допомогу людям, які відчули на собі всі жахіття війни», – йдеться у повідомленні.
Команда волонтерів об’єднує понад 500 талановитих медиків, які, одягнувши на білі халати бронежилети, лікують українців. Завдяки їм екстерну та планову допомогу отримують діти, особи з інвалідністю та люди похилого віку, які постраждали від військових дій та окупації, зазначають в UPG. Крім того, діяльність FRIDA зосереджена ще на двох важливих напрямках: евакуації населення та навчанні для лікарів-волонтерів та студентів-медиків.
UPG взяла на себе стовідсоткове забезпечення місій пальним, а це – понад 5 000 л щомісяця. Компанія заправляє автопарк волонтерів, до якого входять реанімобілі, мікроавтобуси, автомобіль Women’s Care та інший транспорт. Крім того, мережа АЗК спрямує кошти й на облаштування мобільних медичних бригад та інші додаткові потреби.
Щомісяця волонтери роблять 4-6 виїздів у громади Сумської, Харківської, Донецької, Запорізької, Херсонської, Миколаївської та інших областей. Їхня ціль – надати якісні медичні послуги якомога більшій кількості українців, які постраждали від наслідків війни. Огляди проводять понад 25 лікарів різних профілів. На кожній місії задіяні УЗД, ЕКГ, офтальмологічне обладнання та навіть мобільний стоматологічний кабінет. Одразу ж за призначенням лікаря пацієнти отримують й необхідні ліки.
Від початку широкомасштабної війни під час місій допомогу отримали понад 15 тисяч пацієнтів, з яких майже 1 700 – діти, лікарі виконали більше 120 польових операцій. Люди безкоштовно отримали більше 22 тонн необхідних їм медикаментів.
«Ми – єдина команда лікарів-волонтерів, яка перетинає п‘ятнадцятикілометрову прифронтову межу та, попри вибухи й постріли, доїжджає до пекельних точок. Якщо ви хоч раз заглянете в очі людей, що проживають на деокупованих землях або у зоні ведення бойових дій, ви нас зрозумієте», – зазначила керівниця проєкту FRIDA Ukraine Владислава Романюк.