9 серпня, 2022, 14:30

ПАТ «Укртранснафта» 4 серпня зупинило прокачку російської нафти через нафтопровід «Дружба» до Угорщини, Словаччини та Чехії через неоплату послуги російською стороною, повідомляє ExPro.

Джерело ExPro в Нафтогазі підтвердило зупинку транзиту. «Російська сторона вкотре не може здійснити платіж, бо через санкції банки відмовляють у транзакції. Наразі рф шукає, хто зможе за них заплатити. Для кінцевого споживача загрози цей інцедент не має, бо НПЗ в Угорщині та Словаччини наразі на ремонті», - сказав співрозмовник.

Сьогодні декілька іноземних ЗМІ з посиланням на представника російської «Транснєфті» повідомили, що головна причина зупинки транзиту – неможливість внесення передоплати за послуги транзиту нафти у зв’язку з санкціями ЄС.

У «Транснєфті» пояснюють, що «Укртранснафта» надає послуги з транспортування нафти на умовах 100% передоплати.

«Але при здійсненні платежу за транзит територією України кошти були повернуті на рахунок ПАТ «Транснефть». Газпромбанк, який обслуговує платежі, повідомив нас, що платіж повернений у зв’язку із набранням регламенту Євросоюзу, тобто сьомого пакету санкцій», - пояснив топ- менеджер російської компанії.

Пізніше стало відомо, що Угорська нафтогазова компанія MOL ініціювала перемовини про взяття на себе зобов’язання щодо оплати транзиту російської нафти через нафтопровід «Дружба». «Хоча у компанії достатньо резервів на декілька тижнів, вона постійно працює над рішенням і ініціювала перемовини про взяття на себе зобов’язань щодо оплати», - зазначили в компанії.