Україна не змогла домовитися про підвищення вдвічі тарифу на транзит російської сирої нафти своєю територією з 1 квітня, повідомляє російська газета “Коммерсант” з посиланням на свої джерела. 

За інформацією видання, "Укртранснафта" хотіла підвищити тариф прокачування сировини південною гілкою нафтопроводу «Дружба» вдвічі: з €13,6/т до €27,2/т. При цьому переговори оператор української нафтотранспортної системи вів безпосередньо з європейськими одержувачами нафти – Угорщиною, Словаччиною та Чехією, – на яких ляжуть додаткові витрати на транзит. В ці країни по трубі поставляється приблизно 12 млн тонн російської нафти на рік. 

Водночас до російської «Транснафти» український оператор не звертався, оскільки "Укртранснафта" переходить на прямі угоди з європейськими покупцями російської нафти. 

Заявка на підвищення тарифу стала вже другою з початку року з боку України. Як пише “Коммерсант”, з початку 2023 року ставка зросла на 18%, до €13,6 за тонну, а за підсумками 2022 року збільшилася приблизно на третину.