1 червня, 2022, 18:40

У зв’язку з поширенням Державним бюро розслідувань та Офісом Генерального прокурора інформації щодо кримінального провадження, в рамках якого розслідуються діяльність з проведення аукціонів по реалізації скрапленого газу,  ПАТ «Укрнафта» повідомляє про наступне:

Поширена органом досудового розслідування інформація не відповідає дійсності, а озвучені оцінки є безпідставними:

-          так, з 14 000 тон скрапленого газу, що дійсно виставлявся на аукціон №100Д 27.04.2022, обсяг 6000 тон, як це підтверджено документацією аукціону, повинен був бути вироблений ПАТ «Укртатнафта» в травні 2022 року. Через повне руйнування виробничих потужностей внаслідок російської агресії наприкінці квітня - початку травня 2022 року  виробництво ПАТ «Укртатнафта» було зупинене, відповідно, 6 000 тон внаслідок форс-мажору були не тільки не реалізовані, але і не були виготовлені, що об’єктивно та очевидно  виключає можливість їх арешту.

-          «Укрнафта» отримала ухвалу про арешт лише 7000 тон скрапленого газу, з яких 3000 тон – саме неіснуючі обсяги скрапленого газу виробництва саме ПАТ «Укртатнафта»;

-          наразі безпідставно арештованим є обсяг в розмірі 1550 тон скрапленого газу, який на час накладення арешту знаходився в розпорядженні ПАТ та не був відвантажений покупцям. Наразі ухвала суду про арешт є предметом судового оскарження;

-          операції з продажу арештованого газу не можуть вважатися збитковими, оскільки стартова та кінцева ціна аукціону були цілком ринковими та встановленими  у повній відповідності до процедур, визначених постановою Кабінету Міністрів України № 570. Крім того, як поточні ринкові ціни так і рівень стартових цін визначається виходячи з цін «імпортного паритету», що сформувались на ринках Східної Європи (насамперед, Польщі), звідки в поточних умовах можливо доставляти скраплений газ в Україну, а також додаткових витрат на логістику та податки. Рівень цін на вказаному аукціоні повністю відповідав цим вимогам.

-          арештований газ за ціною, співставною з ціною аукціону, до арешту  був викуплений ПАТ «Укрнафта» задля реалізації у власній мережі АЗС;

-          претензії щодо діяльності біржі, на якій під контролем державного аукціонного комітету ПАТ «Укрнафта» здійснює реалізацію скрапленого газу протягом останніх 10 років, є необґрунтованими та викликаними, на думку Товариства, антиконкурентними та упередженими діями Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. 

Таким чином, ПАТ «Укрнафта» наполегливо спростовує наявність будь-яких збитків від реалізації власної продукції, вважає маніпулятивні заяви органу досудового розслідування наслідком грубого невиправданого втручання в господарську діяльність Товариства, що, крім іншого, матиме довготривалі негативні наслідки у формі дестабілізації ринку пального  в Україні.

Джерело: Укрнафта