Польські прикордонники в понеділок не пропустили в Україну вантажівки з гуманітарною допомогою від Червоного Хреста, а цистерни з нафтопродуктами, скрапленим газом та іншими небезпечними речовинами стояли на переповнених паркінгах та узбіччях доріг. Про це повідомив кореспондент «Укрінформу» у понеділок ввечері.

«Зараз на кордоні наших 24 тенти (каркасні фури – ред.) і вісім цистерн з пальним. Це більша частина всіх вантажівок підприємства. Пальне веземо транзитом з Литви. Вчора ми говорили із польською поліцією в Корчовій, вони розуміють небезпеку, бо там дуже перевантажений паркінг різною спецтехнікою із бензином, газом, різними небезпечними речовинами. Це може бути надзвичайна ситуація, якщо це вибухне. Польська поліція розуміє, але розводять руками і каже, що не має на це впливу ніякого», – зазначив представник транспортної компанії зі Львова Тарас Світлик.

За його словами, недалеко від кордону накопичилось багато бензовозів крупних компаній. «Проте, проїжджаючи по польській дорозі Т94, ми бачили велику кількість цистерн UPG, WOG, SOCAR», – додав Світлик. 

Спілкуючись із заступником міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергієм Деркачам, польські прикордонники на пунктах пропуску «Корчова – Краківець» та «Гребенне – Рава Руська» запевнили, що в першу чергу пропускають вогненебезпечні вантажівки, фури з продуктами, які швидко псуються, та гуманітарну допомогу для України. Однак українські водії стверджують, що це не так, передає «Укрінформ».