Відвантаження сирої нафти в турецькому середземноморському порту Джейхан частково відновилося у вівторок після того, як було призупинено в понеділок внаслідок руйнівного землетрусу, який забрав життя щонайменше 5 тис. людей на півдні Туреччини та на півночі Сирії, передає Argus.

Партія іракської нафтової суміші Kirkuk знаходиться в процесі завантаження на терміналі, повідомило Argus торгове джерело. За словами речника регіонального уряду Іракського Курдистану, ця нафта, ймовірно, надійшла зі сховищ, оскільки поставки через трубопровід, який з’єднує північний Ірак із Джейханом, станом на вівторок були зупинені. Державна іракська компанія Somo заявила, що очікує відновлення роботи трубопровобу Кіркук-Джейхан у вівторок увечері після завершення перевірок обладнання.

Джейхан є ключовим центром експорту сирої нафти в Середземномор’ї, куди надходить не тільки нафта з північного Іраку, а й з Азербайджану та Туркменістану через нафтопровід Баку-Тблісі-Джейхан, яким керує ВР. Компанія BP повідомила Argus, що нафта продовжує надходити в Джейхан через трубопровід і що ці поставки не припинялися внаслідок землетрусу. Водночас компанія заявила, що експорт BTC Blend із Джейхана залишається призупиненим. Очікується, що завантаження BTC Blend з Туреччини буде відновлено до кінця тижня, кажуть джерела.

Турецький трубопровідний оператор Botas в понеділок заявив, що не виявив пошкоджень жодного з нафтопроводів на території Туреччини. Джерело Argus повідомило, що експорт BTC Blend був припинений не через землетрус, а через погану погоду, яка також ускладнює рятувальні роботи.

За даними Vortexa, у січні з терміналу Джейхан було експортовано трохи більше 1 млн барелів сирої нафти на добу, з яких 665 тис. барелів на добу припадало на BTC Blend, а 395 тис. барелів на добу – на Kirkuk.