Arabian Drilling Co. з Саудівської Аравії очікує суттєвого зростання видобутку сирої нафти та природного газу в королівстві, зазначаючи, що країна гратиме ключову роль у задоволенні попиту на вуглеводні в найближчі роки, повідомляє Platts.

Як очікують в Arabian Drilling, до 2030 року на Саудівську Аравію припадатиме 30% від загального обсягу видобутку вуглеводнів на Близькому Сході та в Північній Африці, йдеться в заяві компанії на місцевій фондовій біржі. Arabian Drilling готується до IPO. 

Плани збільшення видобутку на Близькому Сході прискорюються на тлі підвищення попиту та цін на нафту цього року. Через це крупні країни-покупці закликали збільшити виробництво сировини. 

Arabian Drilling має парк із 45 бурових установок, що становить 17% від їхньої загальної кількості в королівстві. За останні три роки компанія бурила в середньому 275 свердловин на рік. 

«Гарна ринкова перспектива позитивно вплинула на бурову діяльність в королівстві - як на суші, так і на морі. Очікується, що кількість бурових установок у королівстві значно зросте, щоб задовольнити зростаючий попит на видобуток», - заявили в Arabian Drilling. Очікується, що з 2021 по 2025 рік кількість законтрактованих бурових установок в Саудівській Аравії для роботи на суходолі зростатиме на 14% на рік, тоді як для морських робіт - на 12% на рік.

Saudi Aramco планує до 2025 року збільшити свої потужності до 12,3 млн барелів нафти на добу, оскільки компанія-експортер прискорює плани щодо виведення на ринок додаткового обсягу поставок. Очікується, що країна збільшить також видобуток природного газу, щоб задовольнити зростаючий попит на внутрішньому ринку, йдеться у заяві Arabian Drilling.

Як зазначається в повідомленні Arabian Drilling, компанія працює в Саудівській Аравії та в нейтральній зоні з Кувейтом за давніми контрактами з Aramco, Al-Khafji Joint Operations, Schlumberger Middle East, Dowell Schlumberger Saudi Arabia Ltd. (обидві належать Schlumberger), а також з Baker Hughes Saudi Arabia. 

Arabian Drilling повідомила, що витрати на розвідку та видобуток в королівстві, як очікується, зростатимуть на 13% на рік з 2021 по 2025 рік, що підтримується її головним клієнтом - Aramco.