Державний нафтовий гігант Saudi Aramco у неділю повідомив про свій найвищий квартальний прибуток з моменту виходу компанії на біржу в 2019 році, чому сприяли вищі ціни на нафту та маржа переробки.

Як повідомляє Reuters, чистий прибуток компанії за ІІ кв. зріс на 90%, до 181,64 млрд ріалів ($48,39 млрд). В ІІ кв. 2021 року він становив 95,47 мільярда ріалів. Компанія оголосила про виплату дивідендів у другому кварталі в розмірі $18,8 млрд. 

Під час розмови з журналістами генеральний директор Aramco Амін Насер висловив занепокоєння через відсутність глобальних інвестицій у вуглеводні, що призвело до «дуже обмежених» резервних потужностей. Він також сказав, що на вимогу уряду країни Aramco готова збільшити видобуток нафти до максимальної потужності, яка становить 12 млн барелів на добу.

Aramco заявила, що загальний видобуток вуглеводнів у ІІ кв. становив 13,6 млн барелів нафтового еквівалента на добу. Капітальні витрати компанії зросли у ІІ кв. на 25%, до $9,4 млрд порівняно з аналогічним періодом 2021 року. За словами Насера, компанія працює над збільшенням виробництва енергії з багатьох джерел, включаючи водень, відновлювані джерела, а також нафту та газ.