11 липня, 2023, 17:20

Saudi Aramco повідомила деяким клієнтам в Північній Азії, що вони отримають повні контрактні обсяги сирої нафти в серпні, в той час як Китай – найбільший покупець – в черговий раз попросив про скорочення поставок. Про це повідомляє Reuters з посиланням на кілька джерел, обізнаних з цим питанням.

Минулого тижня Саудівська Аравія заявила, що продовжить скорочення видобутку на 1 млн барелів на добу ще на місяць – до серпня – і підвищила ціни на більшість сортів нафти, які поставляє азійським клієнтам.

Водночас деякі китайські нафтопереробні заводи – як державні, так і великі незалежні – попросили Saudi Aramco знизити обсяги поставок у серпні, розповіли джерела. За їхніми оцінками, загальний обсяг поставоке може бути приблизно на 8 млн барелів меншим, ніж у липні.

У червні та липні споживання саудівської нафти в Китаї було на низькому рівні, оскільки нафтопереробні заводи шукали дешевші альтернативи на спотовому ринку у відповідь на підвищення цін Saudi Aramco.

Очікується, що китайські нафтопереробники купуватимуть більше вантажів із західноафриканського та латиноамериканського регіонів, оскільки спред між нафтою, прив'язаною до Brent і Dubai, звужується.

Тим часом, за даними аналітичної компанії Vortexa, комерційні запаси сирої нафти в Китаї на кінець червня досягли близько 980 млн барелів, що приблизно на 20 млн барелів менше історичного максимуму, встановленого в серпні 2020 року.