Обсяги споживання пального в Індії у вересні опустилися до найнижчого рівня з листопада 2021 року, повідомляє Reuters, посилаючись на урядові дані. Загальний попит на пальне у вересні впав на 3,6% порівняно з серпнем, хоча зріс на 8,1% порівняно з вереснем 2021 року. 

«Коли ми дивимося на падіння попиту на нафту в Індії, частково це було пов’язано з сезонним ремонтом нафтопереробних заводів, а не обов’язково із сповільненням економіки», – сказав аналітик Price Futures Group Філ Флінн. «Ми очікуємо, що попит в Індії зросте дуже, дуже скоро, коли настане зима», - додав він.

Згідно з даними відділу планування та аналізу нафти Міністерства нафти Індії, споживання палива, яке є показником попиту на нафту, у вересні становило 17,18 млн т, тоді як у цей самий період 2021 року - 15,89 млн т.

Продажі дизельного пального, або газойлю, зросли приблизно на 13,4% у порівнянні з вереснем 2021-го, до 6,26 млн т, але впали на 1,4% у порівнянні з серпнем 2022-го. Продажі бензину зросли на 8,8% порівняно з вереснем 2021 року, до 2,83 млн т.

Попередні дані про споживання, отримані на початку цього місяця, показали, що продажі бензину та газойлю державними нафтопереробними заводами Індії зросли у вересні порівняно з аналогічним періодом 2021 року, сигналізуючи про пожвавлення промислової активності.

Як повідомляв НР раніше, індійські державні нафтопереробні заводи планують закріпити більшу частину своїх поставок сирої нафти в довгострокових контрактах, оскільки стурбовані наявністю сировини на спотовому ринку. НПЗ Індії побоюються, що посилення санкцій проти Росії, в тому числі з боку ЄС, може обмежити поставки нафти, створивши дефіцит на ринку. 

Схожі новини