Індійські державні нафтопереробні заводи планують закріпити більшу частину своїх поставок сирої нафти в довгострокових контрактах, оскільки стурбовані наявністю сировини на спотовому ринку, повідомили Reuters джерела на підприємствах.

Indian Oil Corp (IOC), провідна нафтопереробна компанія країни, і Bharat Petroleum Corp прагнуть укласти довгострокові угоди на поставку нафти з декількома країнами, включаючи Сполучені Штати, повідомили джерела в галузі. НПЗ Індії побоюються, що посилення санкцій проти Росії, в тому числі з боку ЄС, може обмежити поставки нафти, створивши дефіцит на ринку. 

«Ми готуємося до резервного плану. Ситуація в світі невизначена через російсько-український конфлікт, тож нам потрібно мати всі можливі варіанти (поставок - НР)», - сказав чиновник одного державного нафтопереробного підприємства.

Перехід до строкових контрактів знаменує собою зміну стратегії закупівель індійських НПЗ, яка раніше була спрямована на максимізацію спотових угод. «У зв’язку з російсько-українським конфліктом ми очікуємо, що ринки нафти стануть дефіцитними та зміняться потоки поставок, оскільки більша частина близькосхідної сирої нафти піде на задоволення потреб європейських ринків. Тому нам потрібно диверсифікувати наші джерела отримання нафти», - сказало джерело в іншій компанії.

Залежність Індії від спотових закупівель дозволила індійським нафтопереробникам придбати російську нафту за зниженими цінами. Індія, яка до війни рідко купувала російську нафту, стала другим за величиною споживачем нафти для Москви після Китаю. Але заборона Європейського Союзу на імпорт російської нафти з 5 грудня змусить європейські НПЗ купувати більше близькосхідної нафти, що може призвести до скорочення поставок до Азії. 

Щоб забезпечити постачання, Indian Oil Corp минулого місяця підписала свої перші шестимісячні угоди про імпорт нафти з бразильською Petrobras на 12 мільйонів барелів і колумбійською Ecopetrol на 6 мільйонів барелів. 

Постачання сировини для IOC за цими двома угодами почнеться з жовтня, повідомили кілька джерел. Indian Oil Corp також шукає більше короткострокових поставок, включаючи контракт на американську нафту, додали вони.

Indian Oil Corp вже має річну угоду, яка передбачає опціон на купівлю 18 мільйонів барелів американської нафти. Компанія вже закупила близько 12 мільйонів барелів цього року.

BPCL також підписала початкову угоду з Petrobras, а також збільшила закупівлі нафти з США і шукає можливості укласти строкові контракти.