Німеччина, найбільший споживач нафти в Європі, за останні місяці подвоїла кількість джерел, з яких вона імпортує сиру нафту, повідомляє Platts, посилаючись на дані відстеження суден Kpler. 

Країна не лише збільшила імпорт з Норвегії та США, але налагодила регулярні поставки нафти з Канади, Алжиру, Саудівської Аравії, Камеруну та Лівії в останні місяці, показують дані Kpler. Окрім того, час від часу до Німеччини надходять поставки з Гайани, Італії, Екваторіальної Гвінеї та Бразилії.

За даними Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), до початку повномасштабної російсько-української війни Німеччина була другим за розміром покупцем російської нафти після Китаю. Вона імпортувала з Росії 687 тис. барелів на добу сирої нафти та 149 тис. барелів на добу нафтопродуктів, показують дані МЕА за листопад 2021 року. Більшу частину російської сирої нафти Німеччина отримувала через північну гілку трубопровідної системи «Дружба», менші обсяги надходили танкерами до Роттердама в Нідерландах та німецьких портів портів Вільгельмсхафен і Брунсбюттель.

Після вторгнення Росії в Україну 24 лютого Німеччина спочатку збільшила імпорт норвезької нафти, особливо таких сортів, як Johan Sverdrup, Grane і Statfjord. А останніми місяцями країна розширила географію поставок, купуючи більше середньокислих сортів нафти, таких як канадські Hibernia та White Rose, саудівська Arab Light, а також легких сортів, як алжирська Saharan Bend та лівійська Es Sider.

За даними Kpler, сукупний морський імпорт сирої нафти до Німеччини з неросійських джерел зріс на 320 тис. барелів на добу за перші три тижні вересня порівняно з довоєнним рівнем.

Останню морську партію російської сирої нафти Німеччина отримала в червні, коли імпорт з Норвегії досяг піку на рівні 180 тис. барелів на добу та почалися регулярні поставки з Канади. 

Як повідомляв раніше НР, в червні Німеччина скоротила споживання російської нафти до 24% від загального обсягу імпорту, тоді як до 24 лютого частка РФ становила в середньому 40%. За підсумками першого півріччя року на поставки з РФ припадало 32% імпорту нафти до Німеччини.