20 травня, 2022, 12:05

Обсяги імпорту російської нафти до Китаю морем зросли до майже рекордних 1,1 млн бар./добу у травні, тоді як в І кв. року становили 750 тис. бар./добу, а в 2021 році - 800 тис. бар./добу, повідомляє Reuters з посиланням на дані Vortexa Analytics.

Після військового нападу Росії на Україну Китай спочатку скоротив закупівлі російських енергоресурсів, побоюючись відкрито підтримувати Москву і наражати свої державні нафтові компанії на санкції. Однак в травні китайські компанії активізували закупки з РФ. Зокрема, найбільшими замовниками є Unipec, торговий підрозділ нафтопереробника Sinopec Corp, а також Zhenhua Oil, підрозділ китайського оборонного конгломерату Norinco, повідомляють джерела Reuters. 

Багато європейських нафтопереробників припинили закупівлі нафти з Росії, боячись потрапити під санкції або зіпсувати собі репутацію. Vitol і Trafigura, два найбільших світових трейдера, поступово припинили закупівлі сировини у компанії «Роснефть». Це створило вакуум для російських постачальників, який потрібно було заповнити. Очевидно, китайців таки вдалося спокусити великими знижками. Наразі російська нафта продається приблизно на $29/бар. дешевше, ніж до вторгнення РФ в Україну. 

Окрім морського імпорту, Китай отримує близько 800 тис. бар./добу російської нафти через трубопроводи. Це означає, що загальний обсяг імпорту в травні зріс до майже 2 млн бар./добу. Це становить 15% загального попиту Китаю на нафту.