Китай видав першу партію квот на імпорт сирої нафти на 2023 рік, які призначені переважно для незалежних нафтопереробників, повідомили в суботу чотири джерела Reuters.

Обсяг квоти становить близько 20 млн т (146 млн барелів), повідомило одне джерело, зазначивши, що це сталося майже на три місяці раніше, ніж зазвичай, оскільки Пекін спонукає нафтопереробників збільшити обсяги переробки. Компанії можуть використовувати ці квоти вже зараз. 

Попит на нафту залежатиме від економіки переробки, сказав високопоставлений керівник одного з НПЗ. «Нафтопереробники можуть вірішити використовувати нові квоти вже наступного року, оскільки зараз маржа не надто обнадійлива. Таким чином, вплив (надання нових квот - НР) на ринок нафти може бути приглушеним», – сказав він.

Минулого місяця Пекін видав третю партію квот на 2022 рік для недержавних нафтопереробників, а їхній загальний обсяг сягнув 164,61 млн т на цей рік.

Як повідомляв раніше НР, китайські НПЗ, швидше за все, збільшать експорт нафтопродуктів в останні два місяці 2022 року та на початку 2023 року, оскільки Пекін видав ще одну квоту на експорт нафтопродуктів на 2022 рік, яка становить 15 млн т. За підрахунками аналітиків Citi, експорт пального з Китаю може подвоїтися і становитиме 4-5 млн т на місяць у листопаді-грудні.