17 серпня, 2022, 10:25

Друга партія “кислої” сирої нафти з офшорного родовища Мексиканської затоки США була відправлена до Німеччини, оскільки європейські НПЗ шукають заміну російській сировині, повідомляє Reuters з посиланням на дані відстеження суден і власні джерелами.

Оскільки Європа планує скоротити імпорт нафти з РФ на 90% до кінця цього року, місцеві НПЗ шукають альтернативні поставки сировини, схожої за характеристиками на російську. За словами аналітиків, таку нафту можна знайти в Норвегії, на Близькому Сході, у Сполучених Штатах і Західній Африці. Німецькі НПЗ зацікавилися американським сортом Mars, який схожий на російську суміш Urals.

Танкер Ise Princess завантажив сиру нафту Mars Sour біля узбережжя Луїзіани та прямує до порту Росток (Німеччина) на Балтійському морі, показують дані відстеження суден Refinitiv Eikon. Це друге за місяць судно з нафтою Mars, що прямує до Німеччини. Воно перевозить близько 570 тис. барелів сировини і має прийти в Росток 30 серпня.

Компанія Shell, яка керує родовищем, де видобувають нафту Mars, відмовилася від коментарів.

Росток з’єднується трубопроводом із двома нафтопереробними заводами на півночі Німеччини – PCK у Шведті та TotalEnergies у Лойні.

Раніше в цьому місяці до Ростоку попрямував танкер із сирою нафтою Mars для нафтопереробного заводу PCK Schwedt потужністю 233 тис. барелів на добу, основним власником якого є російська державна компанія «Роснефть», а Shell і Eni мають міноритарні пакети акцій. 

«Роснефть» минулого тижня попередила, що ціни на пальне в Німеччині, ймовірно, підскочать, якщо PCK замінить російську нафту більш дорогою сировиною неросійського походження.