8 листопада, 2023, 17:40

На ТОВ «ОЙЛГАЗТРЕЙД» неправомірно накладено 1,3 млн грн штрафу за порушення порядку ведення обліку пального. Про це йдеться в реєстрі судових рішень України. 

Представниками ГУ ДПС у Київській області проведено перевірку АЗС з магазином (вул. Шевченка, 49, с. Юрів, Київська обл.), що належить ТОВ «ОЙЛГАЗТРЕЙД» (власник – ТОВ «ПЕТРОНІЯ»; директор – Олександр Палецький). Перевіркою встановлено факти зберігання та реалізації нафтопродуктів та скрапленого газу, що не обліковані у встановленому порядку, на загальну вартість 625,3 тис. грн. На підставі вказаного контролюючим органом прийнято ППР про застосування до Товариства 1,3 млн грн штрафних санкцій. 

Не погодившись із зазначеним, ТОВ «ОЙЛГАЗТРЕЙД» звернулось до суду з позовом до ГУ ДПС у Житомирській області про скасування вказаного податкового рішення. Суд дійшов висновку, що оскаржуване податкове рішення не відповідає критеріям правомірності, обґрунтованості, добросовісності та розсудливості, а тому підлягає скасуванню. Так, документи, хоча й не були в наявності під час проведення перевірки, але у відповідь на запит та до її кінця були надані перевіряючим до прийняття акту за результатами перевірки. Відтак, рішенням Житомирського окружного адміністративного суду від 26.12.2022 позов задоволено. 

Не погоджуючись із вказаним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просив рішення суду першої інстанції скасувати, прийняти нове рішення про відмову в задоволенні позовних вимог в повному обсязі. Постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 05.09.2023 апеляційну скаргу ГУ ДПС у Житомирській області залишено без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін.

Резонансні та найцікавіші судові рішення українського ринку нафтопродуктів можна прочитати у щоденних випусках НафтоРинку Daily fuels&LPG, а оформити передплату на видання – за посиланням або за телефонами редакції +38 (044) 425-55-56.