28 листопада, 2023, 16:45

У Казахстані на 15% знизився добовий видобуток нафти і газового конденсату. Про це повідомляють казахстанські ЗМІ з посиланням на дані ситуаційно-аналітичного центру паливно-енергетичного комплексу при Міненерго Казахстану.

Згідно з даними центру, 26 листопада добовий видобуток нафти і газового конденсату в Казахстані становив 214,5 тис. тонн. У попередній день – 25 листопада – видобуток був на рівні 253,1 тис. тонн, а 24 листопада становив 254,4 тис. тонн.

Падіння видобутку може бути пов’язано зі штормами на Чорному морі. На цьому тижні Каспійський трубопровідний консорціум (КТК) призупинив відвантаження нафти з морського терміналу під Новоросійськом через сильний шторм. В КТК заявили, що скоротили поставки нафти на термінал. 

Тим часом «Транснефть» заявила, що у листопаді через штормові попередження «Транснефть» зупиняла відвантаження  більш ніж на 17 діб.

Казахстан очікує наступного року видобути понад 90 млн тонн нафти. У 2023 році видобуток нафти в республіці очікується на рівні 89 млн тонн.