Казахстан в червні збільшив видобуток нафти і газоконденсату на 4% відносно травня, до 7,24 мільйона тонн, перевищивши квоту в рамках угоди ОПЕК+. Про це повідомляє Reuters з посиланням на дані двох джерел, Бюро нацстатистики і власні розрахунки. Зростання червневого видобутку нафти порівняно з травневим показником — 7,192 мільйона тонн — відбулося після завершення ремонту на великому родовищі Тенгіз. Видобуток нафти (без урахування газоконденсату) у червні зріс до 6,32 мільйона тонн, тоді як у травні становив 6,163 мільйона тонн. 

Добовий показник виробництва нафти становив, за попередніми даними джерел, 1,538 млн барелів за умови використання коефіцієнта барелізації 7,3. Перевищення квоти ОПЕК+ за такого розрахунку становить близько 70 тис. барелів на добу, згідно з розрахунками Reuters. ОПЕК+ спирається на дані незалежних джерел, які, як випливає з їхніх публікацій, використовують коефіцієнт близько 7,6. В цьому випадку виробництво нафти в Казахстані минулого місяця становило 1,60 млн барелів на добу, перевищивши квоту ОПЕК+ на 132 тис. барелів на добу, підрахували в Reuters.

Наразі коефіцієнт барелізації нафти в Казахстані залежно від щільності становить від 6,8 до 8, зазначили агентству в Міненерго країни. Квота Казахстану в рамках угоди з ОПЕК+ у січні-вересні 2024 року становить 1,468 мільйона барелів на добу. Казахстан перевищив квоту ОПЕК+ у березні 2024 року на 131 тис. барелів на добу, у травні — на 45 тис. барелів на добу, але Міненерго пообіцяло компенсувати перевищення до кінця 2024 року.