Світовий ринок нафти у 2024 році зіткнеться з дефіцитом пропозиції замість очікуваного профіциту через продовженням скорочення видобутку нафти країнами ОПЕК+. Про це йдеться у звіті Міжнародного енергетичного агентства (МЕА).

У першому кварталі 2024 року світовий видобуток нафти скоротиться на 870 тис. барелів на добу порівняно з четвертим кварталом 2023-го, прогнозує МЕА. 

Водночас світовий попит на нафту продовжить зростати. МЕА підвищило свій прогноз зростання світового попиту на 110 тис. бар./добу — до 103,2 млн бар./добу. Один із факторів підвищення споживання — зростання потреб в паливі для суден. Це обумовлено тим, що танкери ходять довшим маршрутом навколо Африки, щоб уникнути Червоного моря, де тривають атаки пов’язаних з Іраном єменських повстанців–хуситів.

МЕА прогнозує, що світовий попит на нафту зросте на 1,7 млн бар./добу у 1 кв. 2024 року завдяки покращенню прогнозу для США та збільшенню бункерування. Однак у порівнянні з 2023 роком темпи зростання попиту сповільняться: вони впадуть з 2,3 тис. барелів на добу у 2023 році до 1,3 тис. барелів на добу у 2024 році, очікує МЕА. Один з факторів — підвищення ефективності автомобільних двигунів та збільшення використання електромобілів.