Американська енергетична компанія Chevron Corp може отримати схвалення Білого дому на значне розширення операцій у Венесуелі вже в цю суботу, коли венесуельський уряд і опозиція відновлять політичні переговори, повідомили Reuters троє людей, обізнаних з цим питанням.

Дозвіл для Chevron активізувати роботу в Венесуелі означатиме відновлення видобутку нафти, який сильно скоротився за час дії санкцій. Цей дозвіл є однією з важливих умов для початку переговорів між урядом Венесуели та опозицією, яких не було з жовтня 2021 року. Переговори мають відбутися у Мехіко у ці вихідні. 

Офіційні особи США цього року намагалися схилити венесуельського президента-соціаліста Ніколаса Мадуро до діалогу з опозицією, запропонувавши незначне послаблення санкцій і звільнення деяких венесуельців, які перебувають у в’язницях США. "Сполучені Штати вважають, що повинні підтримувати народ Венесуели та його прагнення до демократії", - сказав речник Держдепартаменту США.

Водночас Адміністрація Байдена сигналізувала, що пом’якшення санкцій щодо Венесуели, включаючи надання Chevron дозволу на відновлення видобутку нафти у Венесуелі, відбудеться лише в тому випадку, якщо обидві сторони досягнуть прогресу в політичних переговорах.

До введення жорстких санкцій США спільні підприємства Chevron з венесуельською державною нафтовою компанією PDVSA виробляли близько 200 тис. барелів нафти на добу. 

Як відомо, переобрання Мадуро президентом Венесуели у 2018 році не було визнано Заходом. Після цього щодо країни було запроваджено санкції.

Видобуток нафти в країні має впасти цього року приблизно до 650 тис. барелів на добу, тиді як країна ставила мету викачувати приблизно 2 млн барелів на добу.

Венесуела має найбільші у світі запаси нафти - близько 300 млрд барелів.