29 травня, 2024, 12:10

Акціонери Hess схвалили продаж компанії нафтогазовому гіганту Chevron за $53 млрд, що посилить позиції останньої в конкурентній боротьбі з Exxon Mobil, передає Reuters.

Для схвалення угоди потрібно, щоб більшість власників 308 мільйонів акцій Hess, що перебувають в обігу, проголосували за угоду. Підсумки голосування поки попередні, Hess не надала докладні результати підрахунку голосів.

Голосування стало перемогою для генерального директора Hess Джона Гесса, який поставив на кін свою репутацію та майбутнє компанії, заснованої його батьком. Результат поклав край претензіям деяких акціонерів, які вимагали додаткової компенсації за затримку в закритті угоди. 

Втім, угода все ще потребує схвалення регулюючих органів. Окрім того, компанія повинна пройти тривалу судову битву з Exxon і CNOOC, які є партнерами Hess в Гайані.

За словами аналітика Susquehanna Financial Group Фредеріка Буше, схвалення регуляторних органів може відбутися наступного місяця, виходячи з того, скільки часу знадобилося Федеральній торговій комісії, щоб схвалити купівлю Exxon компанії Pioneer Natural Resources. Але найбільш важливим кроком для схвалення угоди, за його словами, є вирішення судового спору з компаніями Exxon і CNOOC, які стверджують, що мають першочергове право на придбання активів Hess в Гайані. Арбітраж Exxon може відсунути закриття угоди на 2025 рік.