Європа збільшує імпорт дизпального, нарощуючи поставки з неросійських джерел. У вересні обсяги імпорту ДП мають досягти максимуму за три роки, повідомляє Reuters з посиланням на дані аналітичної компанії Vortexa. 

Дані за 1-11 вересня показали, що Європа цього місяця має намір імпортувати 1,65 млн барелів на добу дизельного пального, що є найвищим показником із серпня 2019 року. В серпні до Європи було імпортовано 1,46 млн барелів на добу ДП.

Частка російської продукції в структурі імпорту дизпального до Європи поступово знижується: у липні вона становила 60%, в серпні - 51%, а у вересні, як очікується, впаде до 44%. Водночас імпорт з Близького Сходу за вересень зросте приблизно на 50% у порівнянні з серпнем, до 500 тис. барелів на добу, що є найвищим показником із травня 2018 року. Частка продукції з Близького Сходу зросте з 23% у серпні до 30% у вересні.

Обсяги імпорту ДП з Азії також зросли в останні місяці. В серпні в цього напрямку було ввезено близько 225 тис. барелів на добу, що втричі більше, ніж у липні. У вересні обсяг поставок з Азії, як очікується, не зміниться порівняно з серпнем. Наразі імпорт з Азії близький до історичного максимума, зафіксованого в листопаді минулого року.

Збільшення імпорту дизельного пального можна пояснити тим, що дистрибутори в Європі очікують введення санкцій в кінці року і накопичують запаси зараз, коли спотові ціни впали, сказав європейський трейдер.

Нагадаємо, Європейський Союз припинить купувати російську сиру нафту, що доставляється морем, в грудні, а на два місяці пізніше заборонить морські поставки російських нафтопродуктів.