Бюро економічної безпеки (БЕБ) викрило компанію з виробництва біоетанолу в ухиленні від сплати приблизно 324 млн грн акцизного податку. Про це бюро повідомило на своїй вебсторінці. 

Згідно з даними слідства, посадові особи підприємства налагодили незаконне виробництво технічного спирту під виглядом універсального органічного розчинника, який не входить до акцизної групи товарів. Однак, проаналізувавши фінансово-господарську діяльність компанії, детективи БЕБ встановили, що товариство продавало біоетанол виробникам пального та мережам АЗС. Останні змішували продукцію з пальним. Такі дії, за попередніми оцінками правоохоронців, призвели до ухилення компанією від сплати акцизного податку в особливо крупних розмірах — орієнтовно на суму 324 млн грн. 

«За результатами проведених обшуків у офісних приміщеннях, на виробничих потужностях заводу та за адресами проживання фігурантів детективи Бюро вилучили понад 130 тис. літрів біоетанолу та 38 тис. літрів розчинника орієнтовною вартістю понад 6,7 млн грн», — йдеться у повідомленні.

Окрім того, детективи БЕБ вилучили готівку: долари, євро та гривню в еквіваленті понад 35 млн грн.

Триває досудове розслідування за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків) та ч. 2 ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання підакцизних товарів) Кримінального кодексу України.