16 травня, 2025, 14:36

ПП «Укртпалетсистем» – компанія, що входить в групу UPG, подала до антимонопольного комітету заяви про надання дозволів на набуття контролю над активами у вигляді 34 АЗС, які працювали під брендами ANP та Avias (групи «Приват») на території Києва, шляхом отримання в оренду, повідомили в АМКУ.

UPG спробує орендувати 34 АЗС Avias та ANP в Києві

Мова йде про єдині майнові комплекси, які належать десяти юрособам (ТОВ):

  • «Текіла Голд»,
  • «Скай Проект»,
  • «Сіріус Голд»,
  • «Перспектива Про»,
  • «Ньюпорт Холдинг»,
  • «Лайк Інвест»,
  • «Корсо Таун»,
  • «Імідж Еволюшн»,
  • «Жасмі-Трейд»
  • «Євротрейд Експо».

Перелік компаній надав АМКУ у відповіді на запит видання. За дослідженням НафтоРинку на території Києва працює близько 250 АЗС та 510 в Київській області. У 2024 р. всіма АЗС столиці було продано 793,8 млн л пального на суму 39,1 млрд грн.

Схожі публікаціЇ
Місячний аналітичний звіт «Monthly Fuels & LPG»07:18 / 18 березня, 2025
Місячний аналітичний звіт «Monthly Fuels & LPG»
Щомісячний аналітичний звіт Monthly Fuels & LPG – ваш інструмент для контролю витрат, ринкової аналітики та прийняття стратегічних рішень.

Чому зупинились АЗС «Привату»

Як раніше повідомлялось в статті «M&A на ринку АЗС України», є декілька причин зупинки роботи АЗС «Привату». Це наслідки військових дій (втрата об’єктів через окупацію), перехід під контроль держави «Укрнафти» та «Укртатнафти», арешт одного з акціонерів групи – Ігоря Коломойського, падіння реалізації пального через війну та мобілізаційні заходи, а також запровадження авансового внеску з податку на прибуток та ПДФО для АЗС.

Схожі публікаціЇ
M&A на ринку АЗС України19:43 / 22 квітня, 2025
M&A на ринку АЗС України
Ринок АЗС змінюється: одні мережі зникають, інші розширюються. Хто скуповує заправки під час війни і чому падають продажі пального?

Станом на 2024 р. в мережі працювало 463 АЗС під брендами ANP, Avias, «Мавекс», Sentosa Oil, ЮКОН, Rubix, ЗНП, «Елін». В грудні 2024 р. та січні 2025 р. заправки припинили продаж пального й на ринку заговорили про намір декількох гравців про оренду та купівлю мережі.

Що відомо про UPG

Основний вид діяльності групи UPG – оптова та роздрібна торгівля нафтопродуктами. Останні роки ПП «Укрпалетсистем» є лідером з імпорту бензину та дизпального (входить в ТОП-3), має власну інфраструктуру – термінали зі зберігання та перевалки нафтопродуктів в Україні та Польщі, найбільший парк залізничних та автоцистерн. Приймає участь в приватних та державних тендерах на постачання пального, зокрема для «Укрзалізниці», «Укргазвидобування» та ДОТ. Компанія будує сучасні великі АЗК в містах та на ключових трасах України. В групі UPG працює близько 4 тис. робітників.

Крім продажу пального UPG розвиває придорожні сервіси: АЗК мають власну кухню та магазини з великим асортиментом товарів. Станом на травень 2025 р. в мережі UPG 85 АЗС у 20 областях України. Власником UPG є бізнесмен Володимир Петренко.

Як повідомляв НафтоРинок, у травні UPG орендувала АЗС в Одесі, збільшив кількість станцій в місті до шести.

Схожі публікаціЇ
UPG нарешті відкрила шосту локацію в Одесі на місці АЗС «Катрал»19:10 / 13 травня, 2025
UPG нарешті відкрила шосту локацію в Одесі на місці АЗС «Катрал»
UPG почала продаж німецького бензину та американського ДП на шостій АЗС в Одесі, яку орендували після місцевого оператора «Катрал»