Керівник інвесткомпанії Concorde Capital Ігор Мазепа повідомив про обшуки на Київщині та Львівщині у його партнерів по інвестиції в Майницьке газове родовище. Про це Мазепа написав на своїй сторінці у FaceBook.

«Десятки людей, в тому числі в шоломах з автоматами, готових виламувати двері та класти всіх на підлогу, лізуть в оселі, вилучають техніку, документи та особисті кошти (попри ухвалу суду). Так от, це кіно не про буремні дев’яності, це Україна у квітні 2023 року», – написав Ігор Мазепа.

За його словами силові структури зацікавились майновими суперечками між двома приватними компаніями – теперішнім й колишнім власниками родовища. Причому справу вже розглядав суд та виніс своє рішення, додав Мазепа.

За даними ExPro, Concorde Capital разом з партнерами наприкінці січня 2021р придбала ліцензію на видобуток газу на ділянці площею 79 км2 на Львівщині. Проте, промисловий видобуток газу на родовищі компанія так і не розпочала.

Згідно з реєстром YouControl, голова Concorde Capital Ігор Мазепа разом з Іваном Олійником та Олегом Ведмідем у частках 40:30:30 стали власниками ТОВ «Навігатор Майницьке» через ТОВ «Села Енерджі». Директором «Села Енерджі» до березня 2023 р. був колишній директор з видобутку АТ «Укргазвидобування» Юрій Нагорняк, який у 2019 р. разом з представником білоруського «Фідмаш» Андрієм Закревським створили Асоціацію «НАФТА І ГАЗ УКРАЇНИ» для проведення конференцій у Львові.  Крім того Нагорняк з тими ж партнерами заснував ТОВ «СЕЛА ЕНЕРДЖИ ХХІ», яка, за словами голови Держгеонадр Романа Опімаха виконувала консалтингові послуги.

Згідно судового реєстру, «Села Енерджі» придбала 100% частку в «Навігатор Майницьке» у ТОВ «Навігатор комплект» родини Кунцяк та внесла базовий платіж у розмірі $1,8 млн (становить 37,5% статутного капіталу). Решту суми, як бонусний платіж, планувалося внести пізніше залежно від геологічного успіху буріння першої свердловини (надалі Геологічний результат) і ціни на природний газ.

Проте, у травні 2022р «Села Енерджі» направила «Навігатор Комплект» проект додаткової угоди про призупинення строків виконання зобов’язань до завершення дії воєнного стану.

За даними учасників ринку, Майницьке газове родовище є частиною Залужанського газового родовища, яке розвідувала і розробляє державна компанія АТ «Укргазвидобування», проте у 2016 р. від нього держкомпанія відмовилась. На той час керівні посади АТ «Укргазвидобування» займали Олег Прохоренко та Олександр Романюк.

Нагадаємо, Ігор Мазепа допомогав зібрати гроші на заставу екс-голові «Нафтогазу» Андрію Коболєву, проте необхідна сума від прихільників реформ держкомпанії не була зібрана.