ОПЕК+ оголосить у суботу, 31 травня, рішення про збільшення видобутку нафти у липні. Обсяги поки невідомі, але йдеться про 400–600 тис. барелів на добу. Про це повідомив заступник міністра енергетики Алібек Жамауов агентству «Інтерфакс-Казахстан».
Подробиці
Рішення щодо збільшення видобутку нафти у липні буде прийнято в суботу, 31 травня, на черговій зустрічі ОПЕК+, однак точні обсяги поки що невідомі, сказав Алібек Жамауов.
«(Обсяги — НР) на липень нам оголосять у суботу. Збільшення буде, але це буде 400, 500, 600 (тисяч барелів на добу — НР) — не знаємо», — сказав він.
Питання щодо рівня видобутку у липні партнери мають обговорити на онлайн-зустрічі 31 травня. 28 травня міністри країн-учасниць ОПЕК+ на 39-й зустрічі підтвердили раніше ухвалені рішення, зокрема щодо рівнів видобутку нафти до кінця 2026 року.
Тиждень тому Bloomberg повідомив, що вісім країн ОПЕК+ (Саудівська Аравія, Росія, Ірак, ОАЕ, Алжир, Кувейт, Казахстан і Оман) обговорюють можливість ще одного прискореного збільшення видобутку у липні — на 411 тисяч барелів на добу, що може стати третім місяцем поспіль, коли група додасть додаткові обсяги нафти на ринок. За словами джерела агентства, остаточна домовленість на той момент ще не була досягнута.
Країни ОПЕК+ з 2023 року скоротили видобуток на 2,2 млн барелів на добу додатково до квот, а з квітня 2025 року почали поступово знімати ці обмеження: у квітні — на 130 тис. б/д, у травні — на 411 тис. б/д, у червні — на 411 тис. б/д. Деякі країни допускають перевиробництво, зокрема Казахстан, що постійно є предметом уваги учасників угоди.