3 березня, 2023, 10:28

Після оголошення рішення Апеляційний суду, який застосував до екс-голови правління «Нафтогазу» Андрія Коболєва запобіжний захід у вигляді майже 230 млн грн застави, прихильники його реформаторських здібностей оголосили у фейсбуці збір коштів для можливого відтермінування перебування підозрюваного за гратами.

Зокрема вчора відповідні пости та сотні коментарів як на підтримку, так і недоречності збору, з’явились в акаунті інвестора та банкіра Ігоря Мазепи, який запропонував перечислити кошти  на ТОВ «КОНКОРД КОНСАЛТИНГ» та в акаунті політичного проєкту «Демократична сокира», яку свого часу підтримував грошима Андрій Коболєв. Політики, що не потрапили в парламент у 2019 р., та виступають за легалізацію казино та проституцію, пропонують скинутись на ГО «ДЕМОКРАТИЧНА СОКИРА».

Підтримку «вподобанням» та коментарем у соцмережі зробили колишні працівники «Нафтогазу» та його дочірніх структур, які за часів правління Коболєва отримували високі зарплати та премії не дивлячись на відсутність результату своєї діяльності. Як дослідив НафтоРинок, в період правління Андрія Коболєва безпідставне преміювання в «Нафтогазі» стало новим мейнстримом, та вочевидь, результатом його реформ в управлінні НАК.

Нагадаємо, 19 січня 2022 року прокурором САП та детективами НАБУ повідомлено про підозру колишньому Голові правління НАК «Нафтогаз України», який зловживаючи своїм службовим становищем, забезпечив собі виплату премій на понад 229 млн грн. 23 січня 2023 р. Вищий антикорупційний суд (ВАКС) залишив без задоволення клопотання про застосування запобіжого заходу відносно ексглави «Нафтогазу» Андрія Коболєва у вигляді тримання під вартою.