2 серпня, 2023, 15:10

Поставки дизельного палива та газойлю зі США до Європи зросли в липні до найвищого рівня за п’ять років, повідомляє Argus.

Згідно з даними Vortexa, ЄС і Велика Британія імпортували 1,19 млн т американського дизельного палива та газойлю в липні, що на 41% більше, ніж у попередньому місяці, та майже в чотири рази більше, ніж в липні 2022-го. Це зробило США найбільшим постачальником дизельного палива за підсумками місяця, що сталося уперше цього року. США увійшли в трійку крупних постачальників лише в травні цього року – після того, як ЄС у лютому заборонив імпорт російських нафтопродуктів.

Екстремальна спека призвела до зниження нафтопереробної активності в Середземноморському басейні приблизно на 10%, кажуть джерела. В Італії нафтопереробний завод Eni у Ліворно потужністю 88 400 барелів на добу зупинений з кінця квітня, а в Іспанії пожежа на нафтопереробному заводі Petronor компанії Repsol потужністю 220 тис. барелів на добу вивела з ладу установку дистиляції потужністю 130 тис. барелів на добу, що компенсув. 

Згідно з даними Vortexa, поставки дизельного палива з США до Іспанії в липні зросли до 185,5 тис. тонн, що на чверть більше порівняно з червнем і є найвищим показником з жовтня 2020 року.

Тим часом у північно-західній Європі стався збій у роботі НПЗ Shell Pernis в Нідерландах потужністю 404 тис. барелів на добу – найбільшому в Європі. Це збіглося у часі з низьким рівнем води у річці Рейн, по якій дизельне пальне постачається до Німеччини з регіону Амстердам-Роттердам-Антверпен (ARA).

Це спровокувало зростання поставок американського дизеля в порт Гамбурга. Імпорт американського ДП до Німеччини майже подвоївся за минулий місяць – до рекордних 202,2 тис. тонн.

Інші провідні постачальники дизельного палива також збільшили поставки до Європи в липні. Поставки з Близького Сходу зросли до 1,75 млн т, а Індія поставила 1,06 млн т — це найвищий показник з 2016 року, за даними Vortexa.