Уряд Росії знову обговорює запровадження обмежень на експорт дизельного палива. Про це пише російська газета «Ведомости» з посиланням на два джерела, знайомі з ходом консультацій. 

За словами одного з джерел, влада РФ розглядає можливість обмежити вивезення дизпального компаніям, які не виробляють пального. Тобто йдеться про трейдерів та інших учасникам ринку пального. Інше джерело газети уточнило, що питання тимчасової заборони на вивезення за кордон дизеля обговорювали 7 червня на засіданні урядової комісії з митно-тарифного і нетарифного регулювання.  

У прес-службі російського Міненерго газеті «Ведомости» повідомили, що за участю Мінфіну, Мінекономрозвитку та Федеральної митної служби (ФМС) розробили механізм, що дає змогу не допустити експорту дизельного пального підприємствами, які придбали товар на біржових торгах. При цьому можливості для експорту дизеля виробниками зберігаються без обмежень. Зараз проєкт відповідного нормативного акта проходить процедуру міжвідомчого погодження, випливає з відповіді міністерства.

Нагадаємо, у вересні 2023-го уряд Росії тимчасово запроваджував заборону на експорт бензину і дизеля, щоб стабілізувати ціни на паливо на внутрішньому ринку.

Потім З 1 березня уряд ввів заборону експорту бензину до 31 серпня. У травні російська влада затвердила рішення про зняття обмежень на експорт бензину до 30 червня 2024 року. Водночас обмеження діятимуть із 1 липня до 31 серпня.